Automatyzacja Produkcji


Co to jest Przemysł 4.0 w automatyzacji produkcji?

Określenie „Przemysł 4.0” pochodzi z Niemiec i ma korzenie w niemieckiej strategii dotyczącej wysokiej technologii i ma zasadnicze znaczenie dla przyszłości tworzenia produktów. Zasadniczo Przemysł 4.0 dąży do rozwoju i wykorzystania komputerów i digitalizacji w Twojej branży produkcyjnej. Tego rodzaju innowacje nie są niczym niezwykłym w tym sektorze, a wiele osób sądzi, że Przemysł 4.0 uważa się za czwartą rewolucję przemysłową.

Rewolucja przemysłowa w poprzednich wcieleniach miała znaczący wpływ na społeczeństwo obywatelskie, struktury zarządzania i tożsamość ludzką, oprócz powiązań gospodarczych i produkcyjnych. Zobaczmy, co się dzieje z Przemysłem 4.0!

Automatyzacja procesu produkcyjnego polega na zwiększeniu wydajności bez wzrostu liczby pracowników, biorąc cykle pracy poza projekt lub proces produkcyjny. Korzystając z kombinacji oprogramowania i unikalnych platform oprogramowania, takich jak konfiguratory produktów (np. CustomX i Configurator360), rozwiązania oparte na chmurze (np. Fusion 360) i zintegrowane oprogramowanie CAM (np. Delcam i HSM), dysponujemy bogatym zestawem rozwiązań, które mogą zwiększyć  wydajność w całym procesie produkcyjnym.

Możliwe jest automatyczne wygenerowanie kodu maszyn NC w celu napędzania maszyn typu 2.5D, 3-osiowego i 5-osiowego. To może znacznie zmniejszyć poziom umiejętności technicznych potrzebnych do napędzania maszyny CNC, co często jest niekorzystnym czynnikiem w firmach produkcyjnych, które mogą skalować stosowanie drogich maszyn lub zwiększać ich możliwości w swoich warsztatach.

Wiele produktów  nadaje się do  automatyzacji, w tym blacha, szafki komunikacyjne, maszyny przemysłowe i przenośniki, takie jak szklarnie, wentylatory, prefabrykowane budynki, produkty budowlane, regały, półki, rurociągi, zbiorniki, piece, nawet projektowanie kabin do wykładzin . W rzeczywistości dowolny produkt, który można opisać słowami za pomocą zestawu reguł, zmieniających się parametrycznie i / lub zawiera odmiany komponentów, często jest odpowiednimi kandydatami.

Rozwiązania Man and Machine do Automatyzacji Produkcji

Nasze portfolio rozwiązań dla Automatyki łączy naszą wiedzę z dziedziny inżynierii i produkcji z wieloma kluczowymi produktami oprogramowania. W Przyszłości „Tworzenie Produktów” (FOMT), Autodesk omawia koncepcję projektowania, wytwarzania, wizualizacji i analizy w cyfrowym świecie opartym na chmurze.

Pomożemy Ci to osiągnąć poprzez nasz unikalny zestaw umiejętności i skupieniu  się na aspektach „tworzenia – ” produkcji. Chcemy pomóc Ci  zwiększyć  wydajność produktów i stać się jeszcze bardziej cennym dla klientów, nie tylko dzięki innowacyjnym projektom, ale także ze względu na szybką i dokładną realizację tych specyfikacji oraz efektywny kosztowo pakiet.

Cztery Przemysłowe Rewolucje

1 – Mechanizacja, wodna i parowa moc

2 – Linie produkcji masowej i montażu

3 – Komputeryzacja i automatyzacja

4 – System cybernetyczny

Konfigurator produktów i zintegrowanego przepływu pracy

4 zasady projektowania w automatyzacji produkcji/ przemyśle 4.0

(Najedź na obrazek po więcej informacji)

Zintegrowane Rozwiązania CAD/CAM