Enscape – przeżywaj i doświadczaj Twoje projekty w wirtualnym świecie.

Enscape jest narzędziem do renderowania modelu budynku w czasie rzeczywistym i przeglądania projektu w środowisku wirtualnej rzeczywistości

Enscape to oprogramowanie, dzięki któremu możesz wizualizować swoje projekty w czasie rzeczywistym. Pozwala na dostęp do fotorealistycznej reprezentacji modelu w dodatkowym oknie roboczym. Wprowadzanie zmian w projekcie budynku lub w ustawieniach Enscape daje natychmiastowy efekt, bez konieczności przeprowadzania zawiłych ustawień. Interfejs obsługi jest miły dla oka, przyjazny i nowoczesny, z łatwo dostępnymi opcjami, dającymi natychmiastowy wynik bezpośrednio po przesunięciu suwaka.

Bogate biblioteki

Enscape dysponuje biblioteką prawie trzech tysięcy gotowych obiektów, które można zaimportować do sceny jednym kliknięciem.

Są wśród nich między innymi rośliny, pojazdy, sylwetki ludzi, obiekty małej architektury, oświetlenie, akcesoria i wiele innych. Możesz też wzbogacać biblioteki o własne obiekty, takie jak popularne meble, sylwetki ludzi, różnorodna roślinność oraz wiele innych!

Przedstaw swój projekt, uruchamiając w pełni wyrenderowany, dynamiczny spacer 3D. Możesz obejrzeć swój projekt z dowolnego ujęcia, zajrzeć w ciekawe zakamarki, sprawdzić jak będzie się prezentował o wybranej porze dnia lub w oświetleniu nocnym. Możesz wykorzystać nowoczesne techniki prezentacji VR. Wystarczy podłączyć gogle VR, np. HTC Vive czy Oculus Rift S, aby obejrzeć, ocenić i realistycznie doświadczyć swój projekt, wchodząc w jego wirtualną przestrzeń. Realizm podczas spaceru zwiększają automatycznie generowane animacje roślinności i lekki ruch tafli wody.

Enscape pomaga przedstawić intencje projektowe, przekonująco odtwarzając cechy różnych materiałów wnętrz i otoczenia – trawy, kory drzewa czy powierzchni zbiorników wodnych.

Enscape pozwoli dostosować zachmurzenie, symulować oświetlenie w różnych porach dnia oraz generować analizę świetlną modelu. To wszystko stwarza bardzo realistyczne otoczenie. Możesz zapamiętać różne zestawy ustawień i łączyć je z dostępnymi trybami renderowania.

Dzięki wirtualnej rzeczywistości masz do dyspozycji opcję wizualizacji materiałów i oceny swojego pomysłu na aranżację wnętrza czy ogrodu, przed dokonaniem zamówienia wyposażenia i przed ostateczną decyzją o określonych rodzajach i kolorach wykończenia. Jako architekt możesz w sposób intuicyjny przeanalizować cały projekt w towarzystwie przyszłego użytkownika lub osoby zamawiającej projekt, sprawdzić opcje i od razu nanieść potrzebne zmiany.

Z poniższego filmu dowiesz się, jak łatwo za pomocą programu Enscape renderować widoki 3D w czasie rzeczywistym w projektach Autodesk Revit.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem Enscape czy Revit lub chcesz uzyskać więcej informacji o innych produktach, skontaktuj się z zespołem Man and Machine Software. Możesz to zrobić wysyłając wiadomość pod adres handlowy@mum.pl, wypełniając formularz kontaktowy lub dzwoniąc na numer +48 607616969.


Odwiedź nas też w innych miejscach!🙂