Autodesk BIM 360 – co musisz wiedzieć

Do czego służy Autodesk BIM 360?

Komunikacja w projekcie oraz dzielenie się informacjami o nim jest skomplikowane i złożone co oznacza, że musi być to odpowiednio ustrukturyzowany sposób. Niekontrolowane przekazywanie wiadomości i dzielenie się plików pomiędzy członkami zespołu mogą szybko stać się chaotyczne i niemożliwe do uporządkowania oraz do zlokalizowania.

Platforma Autodesk BIM 360, jest rozwiązaniem chmurowym, które stanowi źródło informacji projektu w całym cyklu życia budynku, uzgodnione w celu gromadzenia, zarządzania i rozpowszechniania każdego rodzaju zbioru informacji w ramach zarządzania procesu.

Przy okazji BIM 360 występuje definicja open BIM, która jest inicjatywą buildingSMART. Open BIM promuje otwarte przepływy pracy zespołowej, którego celem jest lepsza koordynacja projektów, bez względu na wybrany rodzaj oprogramowania.

RODZAJE BIM 360

Dzięki różnym rodzajom subskrypcji, łatwiej będzie Ci je dopasować do własnego zapotrzebowania. Bim 360 jest dostępny w czterech ofertach. Ich funkcje będą się różnić w obszarach publikowanej treści, współpracy z Revitem w czasie rzeczywistym, koordynacji, recenzji, zarządzania projektem i wielu innych.

GDZIE SĄ PRZECHOWYWANE DANE CHMUROWE?

Dla dociekających. Zastanawiałeś się kiedyś, gdzie Twoje wirtualne dane są przechowywane? Autodesk posiada dwa serwery danych – w USA oraz Irlandii. Jeśli chcesz się dowiedzieć o ich lokalizacji więcej kliknij tutaj oraz tutaj.

PODSUMOWANIE

To tylko ułamek wiedzy odnośnie rozwiązania Autodesk w obszarze platformy współdzielenia danych (eng. CDE – Common Data Enviroment). Temat na pewno rozwinę w kolejnych artykułach. Temat będę dla Was zagłębiać. Teraz chciałabym Cię zostawić z drobnym niedosytem. Jeśli jednak Twój głód wiedzy jest niecierpliwy to zostawię Ci jeszcze namiary na miejsce w którym znajdziesz ciekawostki i najnowsze aktualizacje rozwiązań BIM 360. To miejsce to BIM 360 Release Notes .

Inżynier aplikacji BIM
Joanna Grafka

Previous

Metody dostosowywania formularzy Data Standard

ZAPIS Webinaru „Nowości w Vault 2022”

Next

Click here to view all of our blog posts