Przegląd ścieżki narzędzia w Fusion 360

Polecenie „Pokaż dane ścieżki narzędzia

Fusion 360 posiada dość ciekawe narzędzie pozwalające na analizowanie przebiegu ścieżki narzędzia jeszcze przed przejściem do symulacji. Ponadto w niektórych przypadkach, jak np. dla ścieżek narzędzia w operacjach toczenia, może zapewnić wyraźniejsze rozróżnienie między typami ruchu, prędkościami posuwu i współrzędnymi ruchu.

Gdy w drzewku spośród listy operacji klikniemy prawym przyciskiem myszy na operacji, której chcemy się przyjrzeć, możemy wybrać polecenie Pokaż dane ścieżki narzędzia.

Wybranie tej opcji otworzy okno dialogowe w którym są wylistowane wszystkie ruchy dla tej operacji. Przechodząc pomiędzy wierszami tabeli (można w tym celu wykorzystać strzałki na klawiaturze) położenie narzędzia jest aktualizowane. Dodatkowo w sekcji Filtry możemy zaznaczyć, czy ma być podświetlany segment czy przejście i co jest bardzo pomocne można ukryć podgląd niezaznaczonych (można zaznaczać więcej niż jeden wiersz)  na liście ruchów.

W przypadku frezowania dodatkowo mamy możliwość odfiltrowania ścieżek poziomami, czyli możemy obserwować jakie ruchy będą wykonywane na danej wysokości wzdłuż osi z.

Łukasz Badowski
Inżynier aplikacji MCAD

Uczestniczenie w szkoleniach jest doskonałym sposobem na zdobycie dodatkowych kwalifikacji co niesie ze sobą szereg korzyści istotnych zarówno dla firmy jak i jej pracownika, dlatego zajrzyj już teraz do naszej oferty szkoleniowej i wybierz coś dla siebie!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat innych metod pracy z Autodesk Inventor zajrzyj na nasz kanał YouTube! W przypadku chęci skontaktowania się z nami, wypełnij formularz poniżej 🙂


Odwiedź nas też w innych miejscach! 🙂

Previous

Wykorzystanie grupowania do tworzenia połączeń w Autodesk Revit

ZAPIS WEBINARU Tworzenie i działanie Zakresów modelu (Scope boxes) – Autodesk Revit

Next

Click here to view all of our blog posts