Inventor Nesting – Narzędzie do przygotowania rozkrojów – Skąd pobrać i jak zainstalować

Narzędzie do optymalizacji rozkładu elementów na formatce

Użytkownicy posiadający dostęp do licencji kolekcji oprogramowania dla branży mechanicznej „Product Design and Manufacturing” mogą używać wielu przydatnych produktów dla zwiększenia wydajności swojej pracy. W skład wchodzi m. in. narzędzie Inventor Nesting.

Jest to narzędzie pracujące w oparciu o program Inventor umożliwiające przygotowanie zoptymalizowanego rozkroju elementów produkcyjnych dla wybranej formatki. Nieważne jest czy materiałem będzie blacha miedziana o grubości 1 mm czy płyta pilśniowa 25 razy grubsza. Najważniejsza jest automatyzacja procesu w oparciu o projektowane elementy w programie Inventor i nie tylko.

Więcej szczegółów na temat dodatku do Inventora należy szukać w poświęconym mu Webinarium będącym uzupełnieniem tego artykułu (odnośnik wkrótce będzie dostępny). Natomiast poniżej skupimy się na pobraniu instalatora programu i jego uruchomieniu.

Aby uzyskać dostęp do Inventor Nesting należy przejść do konta Autodesk https://manage.autodesk.com/. Jeśli posiadamy uprawnienia zwykłego użytkownika, musimy mieć pewność, że licencja PD&MC jest do nas przypisana. W razie konieczności należy się skontaktować z Administratorem, by takiego przypisania dokonał do naszego konta. Jeśli natomiast licencja jest aktywna, należy przejść po prawej stronie okna do sekcji Produkty i usługi.

Na samym początku należy wskazać Kolekcję Mechaniczną i rozwinąć listę produktów wchodzących w jej skład. Na liście wskazujemy Inventor Nesting, klikamy lewym przyciskiem myszy aby rozwinąć szczegóły produktu i wybieramy opcję Wyświetl pliki do pobrania.

Następnie wybieramy opcję pobierania, a po zakończeniu, dwukrotnie klikając lewym przyciskiem myszy w pobrany plik, startujemy proces instalacji.

Po zainstalowaniu należy uruchomić posiadanego Inventora i wybrać rodzaj posiadanej licencji dla Inventor Nesting. Naszym oczom w programie Inventor ukaże się nowa zakładka po lewej stronie.

Piotr Wiórkiewicz – Inżynier Aplikacji MCAD

Uczestniczenie w szkoleniach jest doskonałym sposobem na zdobycie dodatkowych kwalifikacji co niesie ze sobą szereg korzyści istotnych zarówno dla firmy jak i jej pracownika, dlatego zajrzyj już teraz do naszej oferty szkoleniowej i wybierz coś dla siebie!
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat innych metod pracy w Autodesk Inventor, zajrzyj na nasz kanał YouTube! W przypadku chęci skontaktowania się z nami, wypełnij formularz poniżej 🙂


Odwiedź nas też w innych miejscach! 🙂

Previous

Październikowe obniżki cen!

Inventor Nesting – narzędzie do przygotowywania rozkrojów – ZAPIS Webinaru

Next

Click here to view all of our blog posts