Autodesk Inventor – problem z wyciągnięciem w zespole

Autodesk Inventor – problem z wyciągnięciem w zespole

Jak zapewne większość z Was wie, Inventor umożliwia tworzenie i edytowanie części w kontekście złożenia. Podczas takiej edycji może się okazać, że jeżeli będziemy chcieli dokonać wyciągnięcia prostego, program nie będzie widział utworzonego przed chwilą szkicu. A sam szkic pomimo tego, iż ma włączoną widoczność nie będzie widoczny w oknie graficznym.

Natomiast po otwarciu edytowanego pliku w nowym oknie szkic okazuje się być widoczny.

Dzieje się tak dlatego, że widoczność Szkiców 2D jest wyłączona w pliku złożenia, więc gdy przechodzimy do edycji części w kontekście złożenia to również w tej części szkice okazują się być niewidoczne. Wystarczy przejść na wstążce do zakładki Widok, a następnie rozwinąć listę Widoczność obiektu i zaznaczyć widoczność dla Szkice 2D, aby szkic był widoczny i dostępny w operacjach modelowania.

W przypadku elementów konstrukcyjnych, stworzenie nowego elementu np. nowej płaszczyzny powoduje włączenie widoczności tych obiektów i wówczas pojawią się wszystkie wyłączone widocznością obiektu płaszczyzny, więc tutaj nie ma problemu z tym, że nowo utworzony obiekt znika.

Łukasz Badowski

Inżynier aplikacji MCAD

Previous

Autodesk Drive – współdzielenie dokumentów i plików projektowych w chmurze

Rodzaje kolizji w procesie koordynacji, które mają wpływ na jakość Twoich projektów.

Next

Click here to view all of our blog posts