Vault Data Standard 2019

Najnowsza wersja Vault Data Standard niesie ze sobą wiele nowości, z których niektóre mogą początkowo wprawić w zakłopotanie.

Taką właśnie zmianą jest nowa lokalizacja instalatora. Na próżno przeszukiwać zasoby sieci w poszukiwaniu samodzielnego instalatora. Od tej pory jest on zintegrowany z instalatorem klienta Vault.

Vault Data Standard instalujemy po zainstalowaniu klienta Vault. Należy jeszcze raz uruchomić instalator i wybrać opcję Zainstaluj narzędzia i programy narzędziowe. Następnie można wskazać dodatki do odpowiednich aplikacji.

 

 

Jeżeli jest jeden instalator z klientem Vault to zniknęły także samodzielne aktualizacje. Od tej pory wystarczy zaaplikować Hotfix do klienta Vault, który aktualizuje także dodatek Data Standard. To rozwiązanie na pewno będzie docenione przez administratorów oprogramowania.

Kolejna zmiana niesie ze sobą możliwość łatwego przywracania domyślnej konfiguracji VDS. Od tej pory, wszelkie zmiany wprowadzane przez użytkownika zapisywane są w oddzielnych folderach. Możliwe jest nadpisanie oryginalnej konfiguracji poprzez ponowne zdefiniowanie formularza lub funkcji o tej samej nazwie, co już istniejący w systemie. W razie napotkania problemów, wystarczy usunąć/ skopiować do innej lokalizacji pliki zmienione przez użytkownika a program będzie działał z ustawieniami standardowymi.

 

       

Previous

Modelowanie ław fundamentowych w Autodesk Revit

Zmiana odniesień szablonów na ekranie startowym w Autodesk Inventor

Next

Click here to view all of our blog posts