MuM PDM Suite

Rozszerzenie Data Standard

Większość użytkowników Vault zetknęła się z rozszerzeniem Data Standard. Ten darmowy dodatek rozszerzający możliwości konfiguracji klienta można zainstalować wraz z nim zaznaczając odpowiednią opcję. Od tej pory mamy możliwość większej kontroli sposobu prezentacji metadanych, możemy korzystać z nowych formularzy podczas zapisu/ edycji danych pliku a nawet możliwa jest automatyzacja wpisywania nowo tworzonych plików do repozytorium.

Dodatek ma naprawdę duże możliwości i niemal każdy mający pewną wiedzę o skryptach PowerShell oraz znający strukturę XML może pokusić się o dostosowanie klienta Vault do swoich potrzeb. Szybko jednak osoba taka zauważy, że istnieją pewne ograniczenia – nie wszystko da się w prosty sposób osiągnąć. Zniechęca to wiele osób, szczególnie tych mniej biegłych w językach skryptowych, do korzystania z tego rozszerzenia.

A gdyby tak można było  pewne ustawienia skonfigurować w prostszy sposób? Takie pytanie zadali sobie programiści z grupy Man and Machine i stworzyli pakiet rozszerzeń dla Vault zawartych w PDM Booster Suite.

W jego skład wchodzi 8  produktów widocznych na powyższej grafice.

Pierwszy z nich – PDM Booster Manage – zastępuje i rozszerza możliwości Data Standard od Autodesk i ułatwia rozpoczęcie konfiguracji początkującym użytkownikom. Możliwości są rozszerzone w stosunku do Data Standard – np. bardzo łatwa jest konfiguracja wstępna, dodana jest obsługa większej ilości zdarzeń w formularzach i okienkach dialogowych rozszerzenia.

Pinpoint – dodatek opracowany przed pojawieniem się Data Standard, umożliwiający dowolne konfigurowanie własnych interfejsów użytkownika, klasyfikację danych, posiadający rozbudowany moduł wyszukiwania.

Job Engine – autorskie rozwiązanie rozszerzające możliwości standardowego procesora zadań z Vault. Jego głównymi zaletami są możliwość wykonywania skryptów PowerShell oraz łatwe zarządzanie kolejką zadań w tym reakcja na powstające w niej błędy. Wraz z  narzędziem dostarczane jest kilkanaście gotowych skryptów zadań.

Classification – moduł posiadający funkcjonalność Manage rozszerzoną o możliwość tworzenia własnych klasyfikacji, do których można przypisywać pliki w Vault.

Exchange – umożliwia integrację Vault z systemami ERP

F360M- Connector – możliwość integracji Vault z PLM Autodesk.

Managed Events – Dzięki temu rozszerzeniu możliwa jest reakcja na zdarzenia występujące w obrębie całego klienta Vault a nie jedynie na dodatkowych formularzach, np. umożliwia mailowe informowanie użytkowników o zmianie stanu plików.

Migration suite – narzędzie umożliwiające import i naprawę istniejących danych do Vault. Umożliwia sprawdzenie ich integralności, naprawę prostych błędów, naprawę uszkodzonych zależności w zespołach, zamianę wartości metadanych, aktualizację tabelek rysunkowych i wiele innych. Sprzedawane jest jedynie jako licencja czasowa wraz z usługą migracji danych.

Zapraszam na webinar, na którym przestawione zostaną podstawowe informacje o PDM Booster Manage.

Tomasz Kolasiński
Starszy inżynier aplikacji DM

Uczestnictwo w szkoleniach jest doskonałym sposobem na zdobycie dodatkowych kwalifikacji co niesie ze sobą szereg korzyści istotnych zarówno dla firmy jak i jej pracownika, dlatego zajrzyj już teraz do naszej oferty szkoleniowej i wybierz coś dla siebie!
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat innych metod pracy z Autodesk Vault, zajrzyj na nasz kanał YouTube! W przypadku chęci skontaktowania się z nami, wypełnij formularz poniżej 🙂


Odwiedź nas też w innych miejscach!🙂

Previous

Narzędzie chmurowe dla kosztorysantów – Autodesk Takeoff

ZAPIS WEBINARU – Fusion 360 – szyki obróbek CAM

Next

Click here to view all of our blog posts