Wyszukiwanie plików konfiguracyjnych Vault za pomocą Process Monitora

Wyszukiwanie plików konfiguracyjnych Vault za pomocą Process Monitora

Dzisiejsze systemy informatyczne są tworami mocno rozbudowanymi oraz skomplikowanymi. Aplikacje klienckie pracują na wielu stanowiskach, przez co administracja nimi zajmuje często wiele czasu. Nie inaczej jest z Autodesk Vault. Instalacja Vault, podobnie jak i innych aplikacji Autodesk, może zostać zoptymalizowana poprzez utworzenie odpowiedniego udziału w sieci. Gorzej sprawa wygląda w przypadku konieczności przeniesienia na inne stanowiska ustawień specyficznych dla danego konta Windows.

Wiadomo, że ustawienia te przechowywane są w plikach xml w folderze profilu użytkownika:

C:\Users\<nazwa użytkownika>\AppData\Roaming\Autodesk

W podfolderze odnoszącym się do konkretnej aplikacji Autodesk. I tak np., jeżeli użytkownik Vault zapisze jakieś wyszukiwanie jako folder to informacja o tym trafi do odpowiedniego pliku konfiguracyjnego. Ale jak można ustalić dokładne miejsce zapisu tej informacji? Przecież nie będziemy kopiowali całego folderu z ustawieniami za każdym razem, jak chcemy przenieść tylko drobną część konfiguracji stanowiska.

Pomocy w naszych poszukiwaniach okaże się program Process Monitor ze strony Microsoft.

Jest to darmowe narzędzie pozwalające dokładnie zanalizować działalność procesów pracujących na naszym komputerze. Można je pobrać tutaj:

https://docs.microsoft.com/en-us/sysinternals/downloads/procmon

Pod wyżej wymienionym adresem można odnaleźć także linki do dokumentacji tego narzędzia.

Aby sprawdzić, w jakich plikach Vault zapisuje zmiany, uruchamiamy Process Monitor oraz klienta Vault i logujemy się na swoje konto. W oknie Process Monitora powinny pojawić się wpisy podobne do tych:

W oknie pojawiają się informacje o wszystkich działających procesach, więc może być to mało czytelne. Zawartość okna jest cały czas aktualizowana a treść jest przewijana. Aby zatrzymać to przewijanie wciskamy zaznaczony na powyższym zrzucie ekranu przycisk. Następnie możemy odfiltrować wyświetlane wyniki do tych dotyczących klienta Vault. Dla Vault Professional będzie to proces Connectivity.VaultPro.exe. Klikamy na wpisie z tą pozycją prawym przyciskiem myszy i wybieramy polecenie ‘Include Connectivity.VaultPro.exe’. Po odfiltrowaniu wyników pamiętajmy o wznowieniu przewijania ekranu, gdyż w przeciwnym razie nie pojawią się nowe zapisy.

Możemy przejść do Vault i zapisać folder wyszukiwania. Nie ma znaczenia tutaj samo kryterium wyszukiwania, musimy jedynie zapamiętać nazwę, pod jaką to wyszukiwanie zapisujemy:

Przechodzimy do Process Monitora i wyszukujemy zapamiętaną uprzednio nazwę wyszukiwania:

W wyniku zostanie podświetlony odpowiedni wiersz. Teraz wystarczy kliknąć na nim prawym przyciskiem myszy i wybrać polecenie ‘Jump to’:

Otworzy się lokalizacja na dysku zawierająca plik wskazany w wybranym wpisie. Możemy plik skopiować, przenieść w nowe miejsce lub podejrzeć:

W podobny sposób można eksperymentować z innymi ustawieniami programu.

Previous

Generowanie pliku licencji na koncie Autodesk

Narzędzie sprawdzania geometrii w Autodesk Inventor

Next

Click here to view all of our blog posts