Kolory wskazań

Drobna zmiana – łatwiejsze użytkowanie

Dzisiaj chciałbym się podzielić ustawieniem, które sam zawsze zmieniam w programie Autodesk Inventor. Chodzi tu o kolory podświetlania geometrii np. przy tworzeniu wiązań. Dla mnie jako użytkownika tego narzędzia irytujące jest to, że w domyślnym schemacie kolorów, gdy wskazuję powierzchnie do związania to pierwszy wybór jest koloru niebieskiego, a drugi granatowego.

Pomimo tego, iż nie mam zaburzeń w odróżnianiu kolorów to jest to dość nieczytelne w chwili, gdy edytuję wiązanie i chcę wskazać inną geometrię. Często kończy się to tym, że wybieram nieodpowiednią ikonkę do ponownego wskazania geometrii np. klikam w pierwszy wybór zamiast w drugi.

Na szczęście już od kilku wersji Inventor – a użytkownicy mogą ingerować w poszczególne ustawienia schematów kolorystycznych. Dzięki temu użytkownik może zmienić kolor drugiego wyboru na zupełnie inny np. czerwony, aby podświetlenia geometrii nie budziły wątpliwości.

Aby dokonać wspomnianej modyfikacji należy przejść do opcji programu wybierając polecenie Plik a następnie Opcje.

Dalej w nowo otwartym oknie w zakładce Kolory należy wybrać Dostosuj schematy.

W oknie edytora schematu kolorów należy rozwinąć węzeł Wybór a następnie wskazać ustawienie Wybór drugorzędny, aby zmienić kolor dla drugiego wskazania. W kolejnym oknie wystarczy wskazać kolor, w moim przypadku jest to czerwony. Wybierając ikonę OK należy zaakceptować wprowadzone zmiany.

Efekt będzie widoczny od razu, wystarczy wejść do edycji lub rozpocząć dodawanie nowego wiązania.Łukasz Badowski
Inżynier aplikacji MCAD


Uczestniczenie w szkoleniach jest doskonałym sposobem na zdobycie dodatkowych kwalifikacji co niesie ze sobą szereg korzyści istotnych zarówno dla firmy jak i jej pracownika, dlatego zajrzyj już teraz do naszej oferty szkoleniowej i wybierz coś dla siebie!
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat innych metod pracy w Autodesk Inventor, zajrzyj na nasz kanał YouTube! W przypadku chęci skontaktowania się z nami, wypełnij formularz poniżej 🙂


Odwiedź nas też w innych miejscach!🙂

Previous

Archipogadanki cz.1 – transkrypcja

ZAPIS WEBINARU „Fusion 360 – wprowadzenie, proces NPI”

Next

Click here to view all of our blog posts