Tło wymiarów i opisów w Autodesk Inventor

Czasami konieczne jest wstawienie tekstu lub wymiaru, który znajduje się na geometrii widoku. Aby poprawić czytelność takich opisów, szczególnie dla widoków cieniowanych można skorzystać z wypełnienia tła. Chodzi tutaj o swego rodzaju odpowiednik maki tła, którą niektórzy mogą znać z programu AutoCAD. Poniżej przykład przedstawiający taką sytuację.

W przypadku polecenia tekst czy tekst linii odniesienia należy wybrać opcję wypełnienie tła (1) a następnie należy ustawić kolor wypełnienia na biały (2).

Aby zmienić tą właściwość dla wymiaru to w oknie Edycja wymiaru należy przejść do edytora tekstu (3).

Dalej już dokładnie te same kroki co w przypadku tekstu, czyli należy przejść do wypełnienia tła (4) i ustawić kolor wypełnienia (5) na biały.

Man and Machine Software

Senior App Eng MFG Łukasz Badowski

Previous

Współdzielenie współrzędnych między modelami chmurowymi Revit

State of Design & Make 2025

Next

Click here to view all of our blog posts